Nasze osiągnięcia

ROK SZKOLNY 2020/2021 

Zosia P. z grupy Mali Odkrywcy zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie „Maska Karnawałowa” organizowanym przez Zespół Szkół w Borównie. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

Akcja „Razem na święta” 

„Razem na Święta” to akcja MEN, w której wzięła udział nasza najmłodsza grupa- Mali Odkrywcy.

Działania realizowane w ramach tej akcji miały wzmocnić emocjonalnie, w okresie przedświątecznym, seniorów czekających na pomoc i wsparcie, zbudować wspólnotę oraz umocnić więzi międzypokoleniowe. Maluszki wykonały kartki z życzeniami świątecznymi i przekazały je osobom starszym w swoim najbliższym otoczeniu. 

 

 

 

 

 

 

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka- pomoc dla Jemenu” 

Grupy: Poszukiwacze Przygód i Mądre Sowy brały udział w projekcie „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – Pomoc dla Jemenu”.

Dzieci poznały prawa dziecka oraz wykonały pracę plastyczne na temat „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”. To ciekawe doświadczenie uwrażliwiło naszych podopiecznych na trudną sytuację rówieśników z dalekiego kraju. Serdecznie dziękujemy naszym milusińskim za fantastyczną postawę i entuzjazm podczas realizacji projektu.

 

 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

II Gminny Konkurs Recytatorski „Jesteśmy wolni” 

Z niezmierną radością, że spośród dzieci reprezentujących nasze przedszkole w II Gminnym Konkursie Recytatorskim pn. „Jesteśmy wolni” organizowanym przez Akademię Przedszkolaka w Osielsku Lilka K.
z grupy „Poszukiwacze Przygód” zajęła 1 miejsce w kategorii dzieci 3-4 letnich. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

IX Powiatowy Przegląd Teatralny „Maski 2019” w Maksymilianowie

Z dumą chcielibyśmy ogłosić, iż dzieci z grupy „Tropiciele” dnia 7 czerwca 2019r. wzięły udział w IX Powiatowym Przeglądzie Teatralnym „Maski 2019” w Maksymilianowie i zajęły II miejsce, a tym samym „srebrną maskę”! Z radością informujemy również, że Bartek S. oraz Czarek zdobyli nagrody indywidualne – wyróżnienia za najlepszą grę aktorską. Serdecznie gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dzieci z bocianem”, bocian z dziećmi”

Jest nam bardzo miło ogłosić, iż Bartek G. z grupy „Tropiciele” został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Dzieci z bocianem, bocian z dziećmi” organizowanym przez Przedszkole „Bocianowo” w Żukowie. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

Wyniki Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego „Piękna nasza Polska cała, piękny mój kraj i moja okolica”

Z niezmierną radością informujemy, iż dzieci z grupy „Poszukiwacze Przygód” tj. Zosia, Kacper, Igor, Maja S.  oraz Wojtek zajęli III miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym „Piękna nasza Polska cała, piękny mój kraj i moja okolica” organizowanym przez Przedszkole Publiczne „Słoneczko” w Dobrczu (kategoria 4 latków), zaś „Tropiciele”: Jędrek, Marta, Wojtek, Jasiu oraz Nina uplasowali się na II miejscu w kategorii dzieci 5-letnich. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Wyniki Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego „Z Wizytą w Wielkiej Brytanii” 

Z dumą zawiadamiamy, iż Stasiu z grupy Poszukiwacze Przygód zajął III miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym „Z wizytą w Wielkiej Brytanii” organizowanym przez Przedszkole Niepubliczne Humpty Dumpty w Żołędowie. Brawo! Gratulujemy!

 

 

 

 

 

Wyniki powiatowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”

Z radością informujemy, iż praca Jasia z grupy Tropiciele, dotycząca pracy strażaków została wyróżniona na etapie eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Gratulacje Jasiu!

 

 

 

 

 

Wyniki gminnych eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”

Przedszkolaki z Ence Pence wzięły udział w kolejnej edycji gminnych eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Tym razem dzieci z naszej placówki: Jasiu oraz Czarek z grupy Poszukiwacze Przygód również zostały docenione i otrzymały wyróżnienia w konkursie. Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrczu osobiście wręczył nagrody. Z powodu nieobecności Czarka – dyplom oraz niespodzianki odebrała w jego imieniu siostra Lilka. Serdecznie gratulujemy!

 

Wyniki Międzyprzedszkolnego Plastycznego Konkursu „Świat Świętego Mikołaja”

Pragniemy z radością poinformować, iż nasze przedszkolaki z grupy starszaków tj. Maja B., Marta oraz Wojtek S. zajęły I miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym „Świat Świętego Mikołaja” organizowanym przez Przedszkole Słoneczko w Dobrczu. Piękne pamiątki uczestnictwa w konkursie otrzymały również Jagódka i Lilka P. z grupy maluszków. Serdecznie gratulujemy!

ROK SZKOLNY 2017/2018

VI Konkurs Recytatorski pn. „Humor w wierszach Doroty Gellner”

11 kwietnia w Przedszkolu Dobrego Pasterza w Żołędowie odbył się VI Konkurs Recytatorski pn. „Humor w wierszach Doroty Gellner”, w którym wzięły udział dzieci z Ence Pence. Mamy zaszczyt poinformować, iż Marta z grupy Poszukiwacze Przygód zajęła II miejsce w kategorii 3-4 latków, zaś Gabryś z tej samej grupy uzyskał III miejsce w kategorii dzieci 5-6 letnich. Serdecznie gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy!

 

Wyniki Konkursu Plastycznego pt. „Mieszkam w Polsce”

Miesiąc marzec okazał się dla nas miesiącem sukcesów, bowiem Wiktora z grupy Poszukiwacze Przygód zajęła III miejsce w Konkursie Plastycznym pt. „Mieszkam w Polsce” organizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową nr 1 w Bydgoszczy. Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne osiągnięcia.

 

 

 

 

 

Wyniki Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Bohaterowie wierszy J. Tuwima”

Na początku marca nastąpiło rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Bohaterowie wierszy J. Tuwima” organizowanego przez Przedszkolu Niepubliczne „Tęczowa Kraina” w Niemczu. Mamy zaszczyt ogłosić, iż Czarek z grupy Poszukiwacze Przygód zajął I miejsce! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Wyniki gminnych eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”

Kolejny konkurs z naszym udziałem to zorganizowany przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Zarządy Oddziałów Związku Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom”. Jest nam miło poinformować, iż prace Maksa z grupy Poszukiwaczy Przygód i Zuzi z grupy Mali Odkrywcy otrzymały wyróżnienia. Był to pierwszy etap konkursu. Liczymy, że na szczeblu wojewódzkim nasze przedszkolaki również zostaną docenione:) Trzymamy kciuki!

Udział w akcji pt. „Świąteczna Paczka”

Ideą akcji, w której nasze przedszkole wzięło udział kolejny rok z rzędu jest zbiórka określonych produktów dla wybranej spośród potrzebujących 1 rodziny. Dzięki temu, że okazali Państwo dobre serca udało nam się dostarczyć rodzinie m.in. mnóstwo artykułów spożywczych oraz wymarzone przez chłopca klocki LEGO. Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji. Podziękowania płyną również ze strony kierownika i pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrczu.


Wyniki Konkursu Plastycznego pt. „Anioł

W grudniu braliśmy udział w Konkursie Plastycznym pt. „Anioł” organizowanym przez Edukacyjną Zagrodę Wiejską w Kozielcu. Jesteśmy dumni, ponieważ praca Bartosza G. z grupy Poszukiwaczy Przygód okazała się być najlepsza, zdobywając tym samy I miejsce! Gratulujemy i czekamy na kolejne osiągnięcia!

 

 

 

 

 

Udział w akcji na rzecz zwierząt pt. „Zamiast lizaka kup karmę dla zwierzaka”

Zbiórka karmy dla zwierząt zorganizowana w naszym przedszkolu zakończyła się ogromnym sukcesem. Dzięki Państwa uprzejmości i hojności zebraliśmy sporo karmy. Została ona przekazana do ośrodka weterynaryjnego, w którym będzie rozdzielona między potrzebujące zwierzęta.  Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w akcji na rzecz czworonożnych przyjaciół. Chcielibyśmy podkreślić, iż niesienie przez nas pomocy zwierzętom docenił sam Wójt Gminy Dobrcz.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Zaczarowany świat kredek”

Kolejny listopadowy konkurs, którego byliśmy uczestnikami to Ogólnopolski Konkurs pt. „Zaczarowany Świat Kredek” organizowany przez Przedszkole Niepubliczne ZOBI w Kłębowie. Jest nam niezmiernie miło, ponieważ Maja B. z grupy Mali Odkrywcy zajęła II miejsce w kategorii 3-latków. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne prace konkursowe!

Wyniki konkursu dostępne na stronie:

https://blizejprzedszkola.pl/konkurs-4673,wyniki-quotzaczarowany-swiat-kredekquot

Wyniki Międzyprzedszkolnego Konkursu pt. „Jesień w lesie i na łące”

W listopadzie wzięliśmy udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie pt. „Jesień w lesie i na łące” organizowanym przez Przedszkole Niepubliczne „Humpty Dumpty” w Żołędowie. Z radością informujemy, iż praca Małgosi K. z grupy Poszukiwaczy Przygód zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej 3-4 lata.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

ROK SZKOLNY 2016/2017

Udział w VIII edycji projektu edukacyjnego dla przedszkoli pt. „Leśna Skrzynia Skarbów”

Ence Pence brało czynny udział w VIII edycji projektu edukacyjnego pt. „Leśna skrzynia skarbów”, dzięki któremu nasze przedszkolaki poznały tajemnice lasu. Mnóstwo gier i zabaw pozwoliło dzieciom zdobyć cenną wiedzę przyrodniczą o roślinach, zwierzętach leśnych i bezpiecznemu zachowaniu w tymże miejscu. Projekt zakończył się wystawą prac plastycznych i technicznych wykonanych przez przedszkolaki, co zostało nagrodzone grami edukacyjnymi. Kolejna edycja projektu za rok. Na pewno weźmiemy w nim udział 🙂

Wyniki Konkursu organizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego
pt. „Mamo, tato, wolę wodę!”

W roku szkolnym 2016/2017 nasze przedszkole brało udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym
pt. „Mamo, tato wolę wodę!”. W ramach akcji zorganizowano zajęcia edukacyjne dotyczące wody. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę i mają świadomość, jak ważne dla ich zdrowa jest picie wody. Podsumowaniem programu było zbudowanie z butelek po wodzie pojazdu – w naszym przypadku skonstruowany został ogromny traktor z ponad 400 butelek. W rezultacie Ence Pence zdobyło 22 miejsce konkursie:) Jesteśmy dumni i dziękujemy dzieciom oraz Rodzicom za czynny udział w przedsięwzięciu 🙂

Wyniki Międzyprzedszkolnego Konkursu Języka Angielskiego pt. „La La English”

W maju wzięliśmy udział w konkursie języka angielskiego „La La English” organizowanym przez Przedszkole Niepubliczne Humpty Dumpty w Żołędowie.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze przedszkolaki zdobyły nagrody w dwóch kategoriach:

występ indywidualny: II miejsce – Maja 

występ grupowy: III  miejsce – Małgosia, Wiktoria i Wojtuś S.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach anglojęzycznych!

Wyniki Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Zimowe pejzaże”

W lutym wzięliśmy udział w konkursie plastycznym organizowaneym przez Przez Przedszkole Niepubliczne „Tęczowa Kraina” z Niemcza. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy przedstawiającej zimowy pejzaż. W kategorii wiekowej 3-4 latki przyznano:

Wyróżnienie: Maksymilian Ś.
Wyróżnienie: Michał Sz. 

Gratulujemy!

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Laurka dla Babcia i Dziadka”

W styczniu braliśmy udział w konkursie na wykonanie laurki dla babci i dziadka. Organizatorzy przyznali 3 miejsca główne i 4 wyróżnienia spośród 371 nadesłanych prac. Naszym przedszkolakom przyznano:

I miejsce – Gabriel M.
Wyróżnienie – Maksymilian Ś.

Wyniki można zobaczyć na stronie:

http://blizejprzedszkola.pl/wyniki-4129,laurka-dla-babci-i-dziadka

Gratulujemy kolejnych sukcesów!

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Ulubiona Postać z bajki, baśni lub legendy”

W listopadzie braliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  pt. „Ulubiona postać z bajki, baśni lub legendy” organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 13 w Łodzi. Jesteśmy dumni, ponieważ praca wykonana przez Bartusia G. zdobyła I miejsce!

Wyniki można zobaczyć na stronie przedszkola:

https://pm13lodz.edupage.org/news/#21

Gratulujemy zwycięzcy oraz pozostałym uczestnikom konkursu.
Życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki Misyjnego Konkursu Bożonarodzeniowego pod hasłem „Z Ewangelią przez świat – Mój szkolny kolega z Tajlandii”

W grudniu wzięliśmy udział w VII Misyjnym Konkursie Bożonarodzeniowym  pod hasłem „Z Ewangelią przez świat – Mój szkolny kolega z Tajlandii”. 

Zadaniem przedszkolaków było wykonanie świątecznej kartki nawiązującej do hasła konkursu. 

Prace wystawione zostały  na  Misyjnym Kiermaszu Adwentowym 14 grudnia 2016, organizowanym w szkole organizatorów pod hasłem:  
„Dzieci,  dzieciom misji – mój szkolny kolega z Tajlandii”.
Dochód z kiermaszu został przekazany za pośrednictwem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w Warszawie na pomoc misjonarzom i ich podopiecznym na Tajlandii. 

Wyniki konkursu można obejrzeć na stronie:

http://kolkomisyjnecomunnio.blogspot.com/2016/12/wyniki-vii-misyjnego-konkursu_20.html

Z naszego przedszkola przyznano nam następujące nagrody:

I miejsce: Maksymilian Ś.

II miejsce: Wiktoria L.

II miejsce: Wojciech P.

Wyróżnienie: Nina K.

Wyróżnienie: Marta W. 

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 11 stycznia, dzieciom, którym nie udało się dojechać Pani Ewelina wręczyła nagrody w przedszkolu.
Gratulujemy serdecznie ogromnych sukcesów!

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”

W grudniu wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez miesiącznik „Bliżej przedszkola”.   Konkurs polegał na wykonaniu fotoreportażu z działań przeprowadzonych w przedszkolu w okresie świątecznym. Redakcja miesięcznika wyłoniła 50 przedszkoli z całej Polski, które sprzyjały poznawaniu tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Miło jest nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazło się także nasze przedszkole!

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Sowa-mądra głowa”

W listopadzie wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Sowa-mądra głowa”. Wykonaliśmy 3 przepiękne sowy z czego aż dwie zdobyły nagrody główne! Spośród 850 prac, które wpłynęły do organizatora przyznano:

  1. W kategorii praca przestrzenna 3 latki:
    III miejsce – Cezary P.
  2. W kategorii praca przestrzenna 4 latki:
    III miejsce – praca zbiorowa – Wiktoria L. i Maksymilian Ś.

    http://blizejprzedszkola.pl/konkurs-3868,sowa-madra-glowa 

    Gratulujemy zwycięzcom!

Wyniki gminnych eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Zapobiegajmy pożarom”

W piątek 16 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt. „Zapobiegajmy Pożarom”. Spośród nadesłanych prac strażacy OSP w Dobrczu wyłonili po 4 prace z każdej kategorii wiekowej, które wezmą udział w konkursie na szczeblu powiatowym. W kategorii: „przedszkola” z naszego przedszkola wyróżniona została praca Maksymiliana Ś. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne etapy! 

Wyniki konkursu plastycznego pt. „Pocztówka do Świętego Mikołaja”

Jest Nam niezmiernie miło poinformować, że zdobyliśmy nagrody i wyróżnienie w konkursie plastycznych pt. „Pocztówka do Świętego Mikołaja”.
Konkurs organizowany był przez świetlicę „Pod Wierzbami” w Niemczu. We wtorek odbyło się uroczyste wręczenie nagród.  Gratulujemy zwycięzcom!

II miejsce – Wiktoria L.
III miejsce – Bartłomiej G.
Wyróżnienie – Małgorzata K.