Tak nam mija grudzień…

Grudzień to wyjątkowy czas w przedszkolnej rzeczywistości. Właściwie od samego początku tego miesiąca przygotowujemy się do świętowania narodzin Chrystusa. Naszą tradycją jest ubieranie choinek. Każda z grup przystroiła drzewko i zaśpiewała piękne piosenki świąteczne i kolędy. 

Oczywiście nie mogło zabraknąć świętego Mikołaja Biskupa. Święty przybył tradycyjnie z workiem prezentów, którymi obdarował naszych podopiecznych. Dzieci w podzięce zaśpiewały mu najpiękniejsze kolędy, również w języku angielskim. 

Wysłuchaliśmy też audycji muzycznej pod nazwą „Saksofon niejedno ma imię”. A to za sprawą Pana Sebastiana, który przyjechał do naszego przedszkola i wyczarował nam dźwiękami saksofonu magiczną atmosferę Świąt, grając pięknie znane świąteczne przeboje. 

Świętowaliśmy urodzinki: Tymona i Feliksa w grupie Tropicieli, Blanki i Mai w grupie Mądrych Sów oraz Kubusia P. w grupie Małych Odkrywców. Jak zwykle podczas sówkowych urodzin dzieci bawiły się wyśmienicie. 

I wreszcie nadszedł czas występów świątecznych. Za nami wspólne kolędowanie z rodzicami w najmłodszych grupach – Małych Odkrywców i Poszukiwaczy Przygód. Dzieci dały z siebie wszystko, zachwycając i wzruszając swoich rodziców. 

Przed nami jasełka przygotowane przez najstarszą grupę – Mądre Sowy (18 grudnia godz. 15:00). Następnego dnia, 19 grudnia, wystąpią dla swoich rodziców Tropiciele. 

Planujemy też, jak co roku, spotkanie wigilijne, które odbędzie się w środę, 20 grudnia. 

Ach, piękny jest grudniowy czas…

 

 

17 grudnia, 2023